OKna a dveře Aluprof

Hliníková okna ze sytému Aluprof se vyznačují dokonalým zpracováním a nejmodernější technologií zpracování hliníkových profilů, umožňující výrobu oken různých typů v širokém rozsahu použití a požadavcích na design, funkčnost, tepelnou izolaci, odolnost proti vloupání, požární odolnost nebo kouřotěsnost. Mezi základní hliníkové konstrukce patří konstrukce bez tepelné izolace např.: MB-45,

nejčastěji používané pro výstavbu vnitřních stěn a dveří, dále konstrukce založené natepelně izolovaných profilech od základních izolací např.: MB-60, MB-70 pro výstavbu dveří a oken v nevytápěných prostorách (chodby, výrobní haly, administrativní budovy atd.) až po hliníkové konstrukce s vysokou tepelnou izolací např.: MB-86, MB-104 vhodné pro nízkoenergetické domy, pasivní domy.

Široká škála systémů hliníkových profilů Aluprof je systematicky rozvíjená tak, abychom mohli co nejlépe odpovídat na požadavky současné architektury a vyhovět požadavkům zpřísňujících se norem a předpisů.

Aluprof MB 45

Softline 82 MD charakterizuje velmi dobré spojení energeticky úsporných vlastností a vysoké funkčnosti. Nepopíratelnou výhodou tohoto systému je použití trojitého těsnícího systému – obvodových těsnění s doplňujícím středovým těsněním v rámu doplněných o izolační trojsklo s teplým rámečkem. Díky tomu okna využívající systému ALUPROF Softline 82 MD zajišťují vysokou energetickou úsporu (koeficient průnikuí tepla pro celé okno až Uw=0,7 W/m2K), stejně jako skvělé parametry izolace hluku, chladu a vlhkosti.

Vysoká odolnost vůči mechanickému působení a změnám teplot vyplývá z parametrů profilů vyrobených v nejvyšším standardu (tloušťka vnějších stěn profilu minimálně 2,8 mm) a použití speciálních pozinkovaných ocelových výztuží v oknech a rámech zaručujících vysokou odolnost výsledného produktu.

ALUPROF mb 45 hliníkové okno
hliníková okna ALUPROF mb 60

ALUPROF MB 60

Systém ALUPROF MB-60 je kompletní systém pro výrobu hliníkových konstrukcí s tepelnou izolací. MB-60 je vhodný k výrobě oken, stěn a dveří, kde nejsou kladeny vysoké nároky na tepelnou izolaci, ale zároveň nabízí dostatečnou konstrukční tuhost a pevnost při zachování přijatelných ekonomických nákladů.

Profily mají tříkomorovou stavbu. Konstrukční hloubka profilů hliníkového okna činí 60 mm (zárubeň) a 69 mm (křídlo), u dveří pak 60 mm (zárubeň i křídlo). Toto provedení vytváří jednolitou plochu z venkovní strany po uzavření v případě oken a slícovaný efekt povrchu křídel a zárubně v případě dveří.

Součinitel prostupu tepla Uf = 2,0–3,2W/m2K dle EN ISO 10077 v závislosti na použitých profilech a příslušenství.

ALUPROF MB 70

ALUPROF MB-70 je moderní systém pro výrobu oken a dveří se zvýšenou tepelnou izolací. Splňuje požadavky na tepelnou izolaci dle ČSN 73 0540.

Profilace 3-komorových profilů dosahuje součinitele prostupu tepla Uf = 1,6–2,4 W/m2K dle EN ISO 10077 (v závislosti na použitých profilech a příslušenství). Toho je dosaženo mj. díky PA izolátorům ve tvaru „omega“, ale také 2-komponentní stavbou centrálního těsnění. Systém se vyznačuje robustností profilů (tloušťka stěn min. 2 mm) a velmi dobrým technickým řešením. Vybírat si můžete z velkého množství příslušenství a kování renomovaných značek (např. ROTO, SDr. Hahn, GEZE atd.). Tak jako u všech systémů ALUPROF můžete vybírat z různých barevných úprav a provedení.

Nízká hodnota součinitele prostupu tepla Uf je díky použití speciálního tepelného můstku a těsnění. Tepelný můstek typu „omega“ z polyamidu zpevněného skleněným vláknem má šířku 34 mm (okna) a 24 mm (dveře). Použitý tvar můstku zvyšuje tuhost profilů, usnadňuje jejich odvodnění a zajišťuje vhodnou tepelnou izolaci za každého počasí. Tepelné vložky použité v oknech mají doplňkové utěsnění na spoji profilů a vložky a také výstupy dělící komoru na tři části mezi vnějšími a vnitřními hliníkovými profily. To vše eliminuje další vyplnění prostoru mezi vložkami polyuretanovou pěnou nebo polystyrenovými vložkami.

V systému ALUPROF  MB-70 je možno vyrábět dveře a okna odolná proti vloupání, různé verze oken, okno s tzv. skrytým křídlem MB-70US a verzi MB-70 Industrial neboli okno se vzhledem podobným oceli, které se používá při modernizaci památkových objektů. Systém MB-70 je také základem konstrukce fasády tzv. „studeno-teplé“ MB-70CW.

hliníková okna ALUPROF mb 70
hliníková okna ALUPROF mb 70HI

ALUPROF MB 70HI

ALUPROF MB-70 HI je prověřený systém s dobrou tepelnou izolací. Tepelný komfort je vyšší než u standardních systémů díky speciálním izolačním vložkám v profilech a také pod sklem.

Prostup tepla oknem Uw dosahuje až 1,0 W/m2K a prostup dveřmi Ud až 1,1 W/m2K.
V nabídce jsou nejen běžné otvíravé prvky jako okna a dveře, ale také skládací (harmonikové) dveře, dveře s bezpečným přivíráním nebo panikové dveře. Designovou variantou jsou pak okna se skrytým křídlem v rámu nebo s lepeným sklem (MB-70US HI nebo MB-70SG).

Systém se vyznačuje vysokou tuhostí a je tedy možné vyrobit konstrukce velkých rozměrů. K dispozici jsou dodatečné prvky, které zaručují vysokou třídu odolnosti proti vloupání RC4 (WK4) a dveře RC3 (WK3).

ALUPROF MB 86

Nový systém hliníkových oken a dveří ALUPROF MB-86 nabízí vynikající izolační vlastnosti a je vhodný i pro nízkoenergetické domy. Je to první hliníkový systém, který používá křemičitý aerogel vyplněný netkanou skleněnou textilií (ve verzi AERO), který pomáhá dosáhnout špičkových teplotních parametrů (Uw celého okna od 0,8 W/m2K, Ud dveří od 1.0 W/m2K). Vysoká pevnost profilů umožňuje výrobu konstrukcí velkých rozměrů a hmotností (křídlo okna/dveří až 200 kg!), a také konstrukcí odolných proti vloupání.

Důležitým prvkem tohoto ALUPROF systému je jeho kompatibilita se systémem posuvně-zdvižných dveří MB-77HS, takže váš dům nebo stavba získá kompaktní vzhled a zároveň má zaručenu vysokou tepelnou izolaci.

hliníkové okno 86 aluprof
ALUPROF mb 140 pasivní hliníkový profil

ALUPROF MB 104 PASSIVE Pasivní standard

Nejnovější okenní a dveřní systém ALUPROF MB-104 Passive je špičkový produkt, který splňuje parametry pro pasivní výstavbu. Německý institut Passive House v Darmstadtu hodnotí pasivní standard při dosažení Uw celého okna menší než 0,85 W/m2K a to se sklem Ug 0,7 W/m2K. Okna MB-104 PASSIVE tento parametr splňují díky vynikajícímu prostupu oknem Uw 0,8 W/m2K.

Stavební hloubka rámu činí 95 mm, hloubka křídla 104 mm.
Systém je dostupný ve 2 izolačních variantách tj. SI a AERO v závislosti na požadovaném tepelném prostupu.

ALUPROF MB 77HS zdvižné posuvné dveře

Velké, prosklené plochy vévodí moderní architektuře a dodávají objektu exkluzivní vzhled. Splňte si svůj sen o moderním bydlení díky zdvižně-posuvným dveřím ALUPROF MB-77HS HI.

Zdvižně-posuvné dveře nabízí skvělé oddělení obývacího prostoru od exteriéru. Velkoformátová křídla (až 3,2×3,3 m) zaručí přirozené osvětlení, optické zvětšení místnosti a především krásný výhled do zahrady a okolí. Nejnovější řešení společnosti ALUPROF je tzv. otevřený roh. Toto sofistikované řešení umožňuje, aby se křídla v nároží (90°) dala odsunout od sebe a dala tak vzniknout otevřenému prostoru a volnému průchodu ven z místnosti.

Zvolením optimální stavební hloubky profilů s přídavnými izolanty jsme dosáhli výborné tepelné izolace (Ud od 0,84W/m2K*). Díky tomu šetříte své náklady na energie.

Kolejnice zarovnaná s podlahou zabezpečuje bezbariérový přístup. Pro větší komfort lze systém vybavit např. motorickým pohonem (2-kolejnicová varianta), sítěmi proti hmyzu či prvky zvyšující bezpečnost proti vloupání (třída RC2).

hliníkové posuvné dveře ALUPROF